Muzeji, srećom i kod nas, već određeno vrijeme nisu više gotovo elitistički prostori za povremene posjete. Svjesni bogatstva i vrijednosti svojih sadržaja, počinju ih na kreativan način nuditi, privlačeći sve brojnije i mlađe posjetitelje. I škole srećom, sve više prepoznaju dobrobit suradnje s muzejima u ostvarivanju ciljeva školskog kurikuluma, pa se muzejski pedagozi i učitelji češće nalaze u zajedničkom, kreativno edukacijskom krugu.
Na skupu, održanom u gotičkoj dvorani Papalićeve palače, prohladnoj ali inspirativnoj, školski pedagozi dobili su odgovor na pitanje što Muzej grada Splita nudi školama kroz svoju pedagoško-edukacijsku djelatnost. Dobivene informacije trebale bi biti poticaj novim idejama suradnje, posebno na školskim projektima za koje sam pogled na zbirke Muzeja pali lampice ideja.
Muzej, dakle, sadrži zbirke: slika, skulptura, grafika i crteža (likovna zbirka), namještaja, tekstila i modnog pribora, starih i rijetkih knjiga, keramike i porculana, stakla, pečatnjaka i odlikovanja, umjetničkog obrta,oružja, kamenih spomenika, karata, planova i nacrta, plakata, fotografija i foto pribora, igračaka, numizmatičku zbirku i zbirku Emanuela Vidovića.
Za pogled u ostale zanimljivosti koje Muzej nudi, zavirite u prezentacije: Pedagoška djelatnost muzeja i Dosadašnji pedagoško edukativni rad u Muzeju grada Splita koje nam je ustupila muzejska pedagoginja Gorana Barišić Bučelić.
Organizacija i vođenje stručnog skupa: Đurđica Kaurloto Martinić,prof. viša savjetnica u AZOO Split
0 Comments.